آموزش وردپرس
خانه / تور استانبول / استانبول ارزانترین مقصد توریستی جهان
تور ارزان استانبول

استانبول ارزانترین مقصد توریستی جهان

آیا استانبول ارزانترین مقصد توریستی جهان است؟

استانبول یک شهری است که فرهنگ و تاریخ خود را به خوبی می پوشاند، آنها را به یک شهر هیجان انگیز تبدیل می کند که برای ارائه مسافران از سراسر جهان بسیار مناسب است. استانبول امروزه در دوران نوسنگی تاسیس شده و شهر مدرنی  است که از طریق مساجد، رودخانه ها و کلیساها و بازار های باستانی، به میراث تاریخی خود پایبند است. ایستادگی بین شرق و غرب، بزرگترین شهر ترکیه، حیرتی از فتنه و جذابیت است که به همه بازدیدکنندگان تجاوز می کند.

یک مرور کلی از جاذبه های گردشگری برتر استانبول :

برج گالاتا
برج گالاتا

در ارتفاع 67 متر (219 فوت)، برج گالاتا بر فراز خط مقدم استانبول حکومت می کند و منظره ای از شهر قدیمی و محیط اطراف خود دارد. برج سنگی قرون وسطی، که به عنوان برج مسیح شناخته می شد، بلندترین ساختمان در استانبول بود که در سال 1348 ساخته شد. هنوز هم در استانبول قرار دارد. برج در طول قرن ها اصلاح شده است، در یک زمان به عنوان برج مشاهیر برای تشخیص آتش سوزی استفاده می شود. امروزه بالایی آن شامل یک کافه، رستوران و یک باشگاه شبانه است که هر دو در طبقه 9 طبقه با آسانسور می توانند جایی را پیدا کنند که بتواند ظاهر خیره کننده ای را پیدا کند.

 موزه باستان شناسی استانبول

یکی از مهمترین موزه های ترکیه، موزه باستان شناسی استانبول، در واقع سه موزه دارد: موزه باستان شناسی، موزه ی شرقی باستانی و موزه کیوسک کاشی شده. سه موزه در مجموع شامل بیش از 1 میلیون عتیقه از تمدن های سراسر جهان است. این موسسه در سال 1891 تأسیس شد و اولین موزه ترکیه بود و در قصر تاپکاپی قرار داشت. کیوسک کاشی شده به سال 1472 می رسد. موزه ها شامل هزاران آثار با ارزش، از جمله سارکوفاژ اسکندر کبیر است.

 Chora کلیسا

کلیسای Chora ممکن است کمی از مسیر توریست مورد ضرب و شتم قرار بگیرد، اما بازدیدکنندگان می گویند که هنر زیبای بیزانس ارزش تلاش برای رسیدن به آن را دارد. موزاییک های جادویی و نقاشی های دیواری تصویر زندگی عیسی و مادرش، مری را نشان می دهد. شناخته شده به عنوان کلیسای مقدس مسیحی در Chora، آن را به عنوان یکی از زیباترین آثار باقیمانده معماری بیزانس شناخته شده است. در مراسم بزرگداشت کنستانتین، Chora در سالهای اولیه خود یک صومعه بود؛ چند قرن بعد، این مسجد شد و در سال 1948 به موزه تبدیل شد.

مخزن ریحانا در استانبول

مخزن ریحانا
مخزن ریحانا

مخزن ریحانا از زمان قرن ششم، زمانی که به دستور امپراتور روم، توسط یستینینیان I، ساخته شده است، ساکنین استانبول را در اختیار ساکنان استانبول قرار داده است. بازدیدکنندگان مسافران راجع به تکنولوژی که رومیان باستان برای ساختن این تعجب معماری مورد استفاده قرار می دادند بسیار پیشرفته بود. . مخزن زیرزمینی، فقط چند قدمی دور از مسجد آبی، در محل یک کلیسای ساخته شده در قرن سوم ساخته شده است. مخزن شناخته شده به عنوان کاخ سقوط می تواند تا 2.8 میلیون فوت مکعب آب نگه داشته شود. مخزن یکی از مکان های مورد استفاده در از از روسیه با عشق، جیمز باند هیجان انگیز فیلمبرداری در سال 1963.

کاخ Dolmabahce

دلما باجی
دلما باجی

لوکس، قهوه ای و زیبا فقط برخی از صفت هایی است که برای توصیف کاخ Dolmabahce مورد استفاده قرار می گیرد که با قصر ورسای مقایسه شده است. قرن 19th ساخته شده با استفاده از 14 تن برگ طلا، کاخ پر زرق و برق ترین ترکیه معماری سنتی عثمانی را با سبک های اروپایی نئوکلاسیک، باروک و روکو ترکیب می کند. از سال 1856 تا 1924 خانه ای به شش سلطان از آن کشور می گذارد و همچنین به عنوان بزرگترین لوستر کریستال بوهمیان در جهان، یک هدیه از ملکه ویکتوریا است. تنظیمات کاخ Dolmabahce خیره کننده است: در کنار خط ساحلی بسفر ساخته شده است.

5. مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه
مسجد سلیمانیه

بازدیدکنندگان مسجد سلیمانیه می گویند زیبایی و آرامش آنها به معنای الهام بخش معنویت است. مسجد در سومین هیل استانبول واقع شده و توسط سلطان سلیمان معروف در سال 1550 ساخته شده است. مسجد، در واقع، با شکوه است، ترکیبی از بهترین معماری اسلامی و بیزانس. مسجد در طول سالها به شدت آسیب دید، از جمله در طول جنگ جهانی اول زمانی که آتش سوزی رخ داد در حالی که باغ ها به عنوان یک انبار اسلحه مورد استفاده قرار گرفتند. این در اواسط قرن 20 بازسازی شد. مسجد با چهار مناره مشخص شده است، نشان می دهد که توسط سلطان ساخته شده است. وقتی ساخته شد، گنبد بالاترین در امپراتوری عثمانی بود.

4. بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول
بازار بزرگ استانبول

مسافرانی که دوست دارند به فروشگاه بپردازند، نباید از سفر به بازار بزرگ، با 5،000 مغازه، آن را یکی از بزرگترین بازارهای داخلی در جهان دانست. بازار روزانه بیش از یک چهارم میلیون بازدید کننده را دریافت می کند. این بازار دارای مواردی مانند جواهرات، فرش هایی است که ممکن است یا ممکن نیست پرواز کند، ادویه جات ترشی جات، عتیقه فروشی و سرامیک دست نقاشی شده. این بازار از سال 1461 شروع شده و در حال حاضر به دو مسجد، چهار چشمه، دو حمام یا حمام بخار و Cevahir Bedesten، جایی که موارد عادی و با ارزش تر به طور سنتی یافت می شود. در اینجا مشتریان سکه های قدیمی، طلا و جواهر با سنگ های قیمتی، سلاح های تزئینی و مبلمان عتیقه پیدا می کنند.

 قصر Topkapi استانبول

 قصر Topkapi
قصر Topkapi

قصر Topkapi یکی از جاذبه های مورد نیاز دیدن در استانبول است که تاریخ و مناظر خیره کننده را در یک تجربه که عجله ندارد، ترکیب می کند. کاخ توپکاپی که در تاریخ امپراتوری عثمانی غنی است، توسط پنج کیلومتری (3.1 مایل) دیوار سنگی با 27 برج احاطه شده است. Topkapi، که به قرن 15 میلادی می رسد، بر روی تپه ای است که از دریای مرمره، بسفر و شاخ طلایی واقع شده است. در یک زمان رسمی سلطنت سلطنتی سلطنتی امپراتوری عثمانی و محل حکومت ترکیه بود، اما اکنون موزه ای است که بزرگترین و قدیمی ترین کاخ جهان است. بازدیدکنندگان میتوانند نگاهی اجمالی به مناطق حرمسرا داشته باشند، جایی که دولت کار می کرد، مجموعه ای از سلاح های قدیمی که توسط سلطنتی ها استفاده می شد، آشپزخانه های کاخ با یک مجموعه پرسلن بزرگ و خزانه داری با مجموعه ای از جواهرات و ساعت ها.

مسجد آبی استانبول

مسجد آبی
مسجد آبی

مسجد آبی، که در اوایل قرن هفدهم ساخته شده است، امروز یک خانه فعال پرستش باقی مانده است. این به این معنی است که بازدیدکنندگان باید زمان دقیق بازدید خود را با دقت مطالعه کنند، زیرا مسجد در طی پنج روز نماز روزانه برای مسلمانان به نمایشگاه ها بسته است. همه بازدیدکنندگان باید کفش خود را حذف کنند و زنان باید موهای خود را پوشش دهند. این یک قیمت کوچک است که برای دیدن گنجینه های بی ارزش خود که شامل 20،000 کاشی سرامیکی در طرح های لعاب های مختلف و 200 شیشه شیشه رنگ آمیزی است، همه با طرح های پیچیده است. مسجد ساخته شده توسط سلطان احمد، نام خود را از کاشی های آبی در گنبد و سطوح بالای داخلی گرفته است.

مسجد ایا صوفیا استانبول

مسجد ایا صوفیا
مسجد ایا صوفیا

ایا سوفیا یک بار خانه پرستش بود که در طول قرن ها چندین ادیان را اداره می کرد. آن را به عنوان یک Basilica Orthodox Eastern Orthodox آغاز کرد که در سال 537 ساخته شد و به Patriarch of Constantinople ساخته شد. تقریبا شش دهه در قرن 12 این کلیسای کاتولیک رومی بود. این مسجد در سال 1453 تبدیل شد و تا سال 1931، زمانی که بسته شد، باقی ماند. این یک موزه در سال 1935 به عنوان موزه بازسازی شد. در یک زمان، بزرگترین کلیسای جامع جهان در یک زمان بود و به عنوان الهام بخش دیگر مساجد، از جمله مسجد آبی، به عنوان نمونه ای عالی از معماری بیزانس بود. این بیشتر مشهور است برای موزاییک های خود که صحنه های مختلف مذهبی را نشان می دهند.

مطالب بالا نشان می دهد که شما می توانید همه  این جاذبه های گردشگری را با 2 میلیون تومان در 3 شبانه روز بگردید و لذت ببرید.

 چرا و چرا تور استانبول از تور های داخلی ایران مثل تور کیش و تور قشم ارزان تر است؟

1-ترکیه به تمام هتلهای خود یارانه می دهد.

2-  دولت ترکیه به تمام هواپیمایی های جهان که به ترکیه مسافرت می کنند سوخت رایگان ارائه می دهد.

3-قیمت هتلها در ترکیه ارزان تر از همه جاست.

4- در ترکیه همه چیز خریدنی را میتوانید با مارک بخرید.

5-ترکیه به خیلی  از کشورها  بدون ویزا اجازه ورود می دهد.

6- ترکیه صنعت توریست را بهترین صنعت خود میداند.

7- ترکیه به سرمایه گذار خارجی تابعیت می دهد.

8- ترکیه  در زندگی خصوصی و حریم خصوصی  گردشگران وارد نمی شود.

9- در ترکیه شما با هر مسافری از هر کشوری راحت می توانید گپ و گفتگو کنید.

10- محل هایی برای  مسلمانان و غیر مسلمان به تفکیک در تمامی رستورانها و هتلها وجود دارد.

11- ترکیه با عقاید مسافر مانعی نمیگذارد.

12- ترکیه عضو ناتو است و با همه تجارت دارد.

13- ترکیه مرز بین اروپا و آسیاست.

14- ترکیه بودجه دولتی خود را از توریست تامین می کند و 5 برابر ایران بودجه دولتی دارد.

اینها و هزار دلیل دیگر باعث می شود که تور استانبول ارزان تر از  تور کیش و یا تور قشم داخل ایران برای هر ایرانی و یا مشافر خارجی از کشورهای مختلف جهان باشد.

در  راهنمایی زیر  سایتی بسار زیبا و ارزان معرفی می نمایم که شما می توانید تمامی تورهای لحظه آخری و ازران خود را  در این سایت پیدا کنید و سفر خود را فیکس نمائید  حتی قیمت تور ها را با هم مقایسه کنید و به مسافرت برید. به هر نقطه از جهان که دلتون  بخواهد.

این صفحه اصلی  سایت فیکس تراولز است👇👇👇👇

فیکس تراولز
فیکس تراولز
تور استانبول لحظه آخری
تور استانبول لحظه آخری
ثبت نام در فیکس تراولز
ثبت نام در فیکس تراولز

صفحه اصلی فیکس تراولز
صفحه اصلی فیکس تراولز
صفحه تور استانبول
صفحه تور استانبول
محبوب ترین تور ها
محبوب ترین تور ها
مقایسه قیمت ها
مقایسه قیمت ها

 

تور استانبول لحظه آخری

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

تور کیش لحظه آخری اردیبهشت 98 هتل مارینا پارک

تور لحظه آخری کیش اردیبهشت ماه با هتل مارینا پارک به شما هم توصیه میکنیم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *